možnosti plateb
Doprava ZDARMA

Při objednávce nad 2500,- Kč

doprava ZDARMA

Pro SLOVENSKO platí

při objednávce nad 3500,- Kč

(doručení na pobočku ZÁSIELKOVNY.SK)

MALOVÁNÍ PODLE ČÍSEL

Malování podle čísel nejvíce připomíná omalovánky a to je to, co máme na tomto e-shopu moc rádi :-). Samozřejmě, není to úplně stejné, ale základní myšlenka odpovídá. Místo barevného vzoru, který byste měli obkreslit, dostanete jen plátno s očíslovanými ploškami. Každé číslo odpovídá konkrétní barvě, kterou použijete na vybarvení dané plošky.

Zní to jednoduše? Ano – malování podle čísel opravdu tak jednoduché je! Prostě se držíte rozpisu podle čísel, malujete na šablonu a postupně se kocháte tím, jak vám pod rukama vzniká krásně barevný obraz.

Jde vlastně o dobrodružství, kdy z původně bezbarvého plátna s nějakými čarami a čísly, vznikne trpělivým úsilím opravdový obraz, který se nebudete stydět pověsit jako dekoraci do bytu. Sehnat jakoukoliv reprodukci slavného díla renesančních malířů je dnes snadné. Ale prohlásit třeba o van Goghových slunečnicích: „to jsem namalovala já“, může být příjemný a vzrušující pocit.

Při malování budete kromě šablony potřebovat ještě pár dalších věcí: to vše bude obsaženo v sadách na malování podle čísel (barvy, štětce...). Ke každému vámi vybranému motivu dostanete přesně ty barvy, které budete potřebovat.

Plátna jsou vyrobena ze 100% lnu, což zajišťuje dlouhou životnost a skvělé výsledky.

Rozměry pláten jsou 40 x 50 cm a u každého obrázků si můžete vybrat, zda si chcete objednat buďto obrázek na plátně, kdy dostanete srolované plátno, které si po vymalování můžete dát do rámečku, nebo si objednáte plátno již napnuté na rámu a po dokončení si ho pověsíte na stěnu.

Zatím jsem se rozhodla naskladnit většinu motivů na srolovaných plátnech, které jsou jednak levnější a také vám dávají větší svobodu v pohybu s plátnem a více kreativity s výsledným vystavením dokončeného obrazu. Některé obrazy jsou na skladě i na rámu a samozřejmě všechny lze takto dodat na objednávku během pár dní. Uvidíme, co bude více oblíbené :-)

Pokud zvolíte variantu srolovaného plátna, můžete si ho při práci třeba přípínáčkem provizorně přichytit na kartón nebo desku, aby se vám nehýbalo - okolo obráku jsou přebytečné okraje, takže si jej rozhodně neponičíte.

Při výběru plátna dejte pozor na náročnost daného obrázku - ta se pohybuje v 5ti stupňové škále a je jak slovy tak piktogramem označena u každého motivu (více o popisu dané obtížnosti po rozklidnutí přímo daného odkazu nebo kategorie):

 • 1 - velmi snadné 
 • 2 - snadné 
 • 3 - střední
 • 4 - složité
 • 5 - velmi složité

Tyto obrázky nepředstavují téměř žádný problém ani pro malé děti, které se ještě nenaučily ovládat jemnou motoriku, ani pro seniory, kteří už třeba nemají tak pevnou ruku. Očíslované plošky jsou poměrně velké a jejich tvary celkem pravidelné.

Často si vystačí s menším počtem barev.

Pokud trochu přetáhnete, či zaměníte barvy, není to vůbec na škodu. Pamatujte na to, že jde hlavně o zábavu, a teprve v druhé řadě o nějakou výuku malířských technik. 

Hodí se jak pro děti, tak pro dospělé, kteří tuto techniku zkouší poprvé, nebo se prostě jen chtějí odreagovat na něčem méně náročném.

Počet plošek je už o něco vyšší, než je tomu u těch úplně nejjednodušších obrázků. Jsou stále ještě vhodné i pro děti, ale spíše už školáky. Vyznačené plochy k vymalování mohou být menších rozměrů, ale stále jsou většinou pravidelné a bez větších záludností.

Tato úroveň obtížnosti je vhodná i pro dospělé, kteří si chtějí malování podle čísel vyzkoušet poprvé a nečekají od toho nic velkého. Jde čistě o zábavu a relaxaci.

Obrázky se střední obtížnosti jsou sice už trochu náročnější, ale stále bychom je doporučili dospělým začátečníkům. Pokud Vám ruční práce nejsou úplně cizí, bude to ta pravá volba pro Vás, kteří si chcete vymalovat obraz podle čísel poprvé.

Hotové dílo vypadá jako opravdový obraz s jasnými detaily a podrobnostmi.

Větší pečlivost je již nutná, takže malé děti by asi brzy ztratily pozornost a zájem. Plošky s čísly jsou zase o něco menší a podrobnější. Také se často setkáte s tím, že se plošky různě kroutí a prolínají.

Jakmile jste si vyzkoušeli namalovat jeden či dva obrázky s nižší obtížností, zatoužíte po náročnější výzvě. Zvolte si tedy obrázek ze skupiny složitých, tedy s vysokou náročností. Počítejte s tím, že teď už půjde o soustředěnou práci.

Plošky budou malé a bude jich hodně. Roste i počet použitých barev, ale to není pravidlo.

Děti, či senioři, by pravděpodobně bez předchozích zkušeností neocenili tento typ obrázků pro první seznámení s malováním podle čísel. S jídlem ale roste chuť, takže pokud se vám malování zalíbí, k této úrovni se jistě brzy propracujete.

Cvičení dělá mistra. Pokud malování podle čísel propadnete, brzy zatoužíte po ještě náročnější variantě.

Některé plošky z této náročnosti jsou již jen pár milimetrů veliké, je potřeba střídat velikosti štětců i malířské techniky.

Velmi lákavé na této úrovni obtížnosti je celkový výsledek. Ten už nerozpoznáte od opravdové malby rukou umělce.

Počítejte s tím, že malování může zabrat více než jeden den.

OBSAH KAŽDÉ SADY:

 • Sada obsahuje vše potřebné k dokončení obrazu - plátno s předtištěnými a očíslovanými plochami, barvy s odpovídajícím číslem, štětce a barevnou předlohu
 • Akrylové barvy jsou v kelímcích s čísly. Ty odpovídají označeným plochám na plátně. Barvy nemusíte nijak míchat. Máte je rovnou připraveny ve správných odstínech. Malujte vždy jednou barvou všechny plochy. Nebudete muset tak často vymývat štětce a ušetříte tím dost barvy.
 • Na větší plochy zvolte širší štětec, na menší plošky úzký štětec. Po každém použití štětec řádně vymyjte.
 • Je jedno, jakou barvou začnete - světlou, tmavou či nejkrásnější. Držte se jí až do chvíle, kdy na plátně pokryjete všechny plochy se stejným číslem.

P.S.: Pokud se spetete a plošku vybarvíte jiným než doporučeným odstínem, buďte v klidu. Buďto to pojměte jako svůj záměr ;-), nebo nechte barvu uschout a poté dané místo přebarvěte tím správným odstínem.

P.S.: Akrylové barvy není potřeba ředit vodou ani ředidlem. Pokud se Vám zdají přeci jen moc husté, můžete štětec namočit do vody a pak teprve do barvy. Práce na obraze asi nedokončíte v jednom dni, takže kelímky s barvami vždy pečlivě zavírejte, aby barva nevyschla. 

TIP při malování:

 • Nejlepší je podle našich zkušeností začít jednou barvou a vymalovat nejprve všechny stejně očíslované plošky. Dobré je také začít světlejšími odstíny, abyste měli jednodušší práci s vymýváním štětců. Možná zjistíte, že budete muset nanést více vrstev barvy, abyste zcela zakryli vyznačené číslo barvy.
 • Před tím, než přejdete na další odstín barvy, nechte namalované části obrazu řádně zaschnout. Předejdete tak smíchání ještě mokrých barev do jednoho neurčitého, ale jistě nesprávného, odstínu. Než barvy zaschnou, můžete třeba pořádně vymýt a vyčistit štětce. Dejte si mezi tím třeba sklenku vína, či jinou dobrotu - jde přeci jen hlavně o zábavu a relaxaci, že?
X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).